1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблеми со Google chrome

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Жаревски, 11 Март 2020.

1. Жаревски

Жаревски
    Intern

5
    1
    7 Јули 2013
    Машко
    Неодамна вршев преинсталација на лаптопот, и после тоа ја инсталирав најновата верзија на google chrome. Сега имам проблем со предвидливоста на пребарувачот, на пример кога ќе почнам да куцам некоја страна, не ми дава да кликнам до истата, туку морам да ја напишам целата страна, или пак да одам на google и од таму да кликнам на страната што ја барам. Тоа се случува кога целосно ќе го исклучам google chrome или пак ќе го склопам или исклучам лаптопот. Пробував во settings na google chrome, но никако не можам да го средам проблемот. Има ли некој слично искуство?

2. Arabian

Arabian
    Gaining Experience

634
    367
    5 ноември 2013
    Машко
    Направи си синхронизација со гоогле акаунт и ке памти све.

3. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

3,181
    2,703
    21 Јануари 2011
    Машко

На Жаревски му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Жаревски

Жаревски
    Intern

5
    1
    7 Јули 2013
    Машко
    Имам направено синхронизација, и додека ми е вклучен google chrome, ми ги памети адресите кои еднаш ќе ги напишам, или преку google ќе кликнам до нив, но штом ќе целосно ќе го исклучам google chrome, потоа кога пак ќе го вклучам, ништо не памети.

Сподели

Вчитување...