• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми со FrostWire

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Еве и јас конечно да отворам некоја тема, и како за почеток ми треба малце помош :)

Инсталирав FrostWire на Ubuntu 8.10, ама нејќе да се уклучи. Кога пробувам да ја стартувам ппограмата како да кликам на празно, ништо не се појавува.
Дали некој знае што е работата, зошто прави така и како можам да го напраам тоа?
Однапред благодарам:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Средив :)
Проблемот бил во јавата.
фала за помошта :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
А да ја кажеше постапката ? Инсталира јава и се среди така ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Да, само инсталирав јава и све си се среди.
Немаше баш и некоја постапка, затоа не напишав ништо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,900
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно