1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблеми со форум/апликација

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од toshex, 5 Април 2017.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,231
  2,936
  18 Септември 2013
  Машко
  На апликацијата ми дава network error цел ден.

  Потоа морам да се логирам на ново и на сајтот (од веб браусер).

  Дали има некои проблеми со форумот или изолиран случај е ова?
   
  На Banjifiko и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. D

  D
  Администратор

  3,203
  1,506
  31 Март 2007
  Заради трансферот од .com.mk > .мк и плус SSL-от изгледа треба 24 часа да поминат за да се регулира апликацијата. Го следиме случајот...
   
  На Викса, Arioth, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,175
  3,475
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ќе ја искористам темава, да не отварам нова.

  Има ли можност кај апликацијата да стои симбол за непрочитани приватни пораки? Као што е на сајтот? Па и за известувањата исто...

  Нешто како на скриншотов?

  @Fatal1ty_ @D

  Screenshot_20170805-003530.png
   
  Последна промена: 5 Август 2017
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,985
  23,397
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Necromancer Кога би го имале сорсот од дамна ќе го направевме тоа, но бидејќи апликацијта иде преку tapatalk ако они направат update таков ќе го имаме и ние..
   
  На Јас сум желка и Necromancer им се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,087
  6,138
  27 Март 2014
 6. architect

  architect
  Unstoppable

  1,808
  2,030
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  да не отворам нов топик мала забелешка, кога и да го отворам форумов ми се симнува архива фајл со име - afr.gz од наведениот линк :
  Код:
  https://www.ads.it.mk/www/delivery/afr.php?zoneid=2&cb=I535
   
 7. D

  D
  Администратор

  3,203
  1,506
  31 Март 2007
  Хмм, ке ѕирнеме...
   
 8. RazorMKD

  RazorMKD
  Intern

  2
  0
  5 Септември 2017
  Машко
  Да ја искористам темата. Имам проблем со апликацијата. Има само бел екран и не се вчитува ништо. Дали е уште истиот проблем од темата или е нешто друго ?

  [​IMG]

  Испратено од LG-M250 преку IT.mk форум апликација
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,985
  23,397
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Барај го проблемот локално, Апликацијата работи одлично.
  Преинсталирај ја или исчисти дата, па пробај од почеток.
   
 10. RazorMKD

  RazorMKD
  Intern

  2
  0
  5 Септември 2017
  Машко
  Пробав се. Преинсталирав, clear dara, force stop... Дали е можно да е до верзијата на андроид (имам андроид 7.1) ?

  Испратено од LG-M250 преку IT.mk форум апликација
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,985
  23,397
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ај некој со 7.1 нека каже дали го има истиот проблем?
   
 12. crash

  crash
  Gaining Experience

  60
  89
  6 Декември 2013
  Машко
  ИТ апликацијата не работи попладнево. Access denied. Некој друг со овој проблем?

  Edit(moderator): решен проблемот после преинсталација на апликацијата.
   
  Изменето од модератор: 7 Февруари 2019
  На D му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...