проблеми со firefox

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Здраво луѓе! Имам голем проблем. Почнав да симнувам .iso фајл од fedora, direct download. И по некое време запра. Сеа мавам pause па пак го пуштив од почеток почна. Го имам part1 3.0 а 3.3 е целиот фајл. Ќе се убијам ако не се управи ова. Благодарам.
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
И што е тука проблемот?????
и место со фајрфокс да симнуваш толку големи фајлови можеш да побараш некое програмче за даунлоад (од оние на кои можеш да стиснеш пауза и после 3 дена пак да продолжиш) :)
поздрав
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Ок. Признавам дека тука е голема грешка. Но сепак се снајдов. После долго барање на google програма за windows xp, ја најдов асална само flashget. Пробав да го залажам програмот сменувајќи го од iso.part1 во iso.jc!, но не успеав. После видов дека во File --> Import --> Import Broken Downloads и тоа не успеа. Палам ubuntu, го инсталирам Gwget Download Manager 0.99, и продолжи довлоадод од 89%, таму каде што запра. Благодарам сепак.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,616
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно