1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблеми со драјвер за XM300

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од Ticklah, 29 Јули 2016.

 1. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  104
  29
  14 ноември 2014
  Имам проблеми со драјверов за Gigabyte XM300.
  Еве слики за поконкретно.
  1.jpg Untitled.jpg

  Гуглав за ова и никаде неможев да најдам исти проблем, изгледа дека проблемов се јавува со регистри некои, да не е драјверов во конфликт со претходниот драјвер за Х7та што ја користев?
  Ама како ќе биде во конфликт кога го избришав тој драјвер..
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,959
  2,926
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Пробај на друг пц.
   
 3. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  104
  29
  14 ноември 2014
  Работи.
  Го форматирав компјутеров ради драјвериве пошто е проблем со регистри очигледно и си работеше.
  Користев CCleaner и не знам дали беше од регистрите откако завршив со чистење со клинерот пак ми се сјебаа и пак не ги отвара, дефинитивно е проблем со регистри само шо не знам как ода ги најдам според овие бројки..
   
Слични теми
 1. martin_gj
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,085
 2. masterofpuppets
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,176
 3. bokiscout
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  737
 4. Velix
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,153
 5. Smoking4e
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,563
Вчитување...

Сподели

Вчитување...