• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problemi so cabletel

  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Od pred dve nedeli sum korisnik na cabletel internet konekcija Profi paket. Neznam od kaj da pocnam, neznam kolku ce mi treba da pisam za da kazam kolku se katastrofa sega za sega, nesto nevideno, abe obicni maalski provajderi da se jas mislam deka ce bidat podobri. Da ne dolzam mnogu drug pat ce plukam na niv povece, samo me interesira dali deneska kaj drugite korisnici na cabletel internetot se pokazuvase sertifikat za da se prifane? Kaj mene imase koga si dojdov od rabota i toa sertifikatot nikako, ne pisuva ni od koj ni za sto, abe koga otvaram browser samo se pojavua sert. i ako ne go prifanes nema surfanje :).. ok srediv go privanaf prvo na virt.pc. i posle toa se skapa od otkacuvanje dhcp-to, kako ce pustam torrent da se simnuva posle 5 minutii se gubi konekcijata pa pusti restartiraj pravi tegni. E sea ako ne go pustam torrent clientot internetot si funkcionira ok. Pa me interesira kako e kaj drugite? Znaci da napomenam ova se slucuva od deneska posle toj sertifikatot koj go prifanav a koj bese za podatoci na korisnik na internet.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
a da pisese od koj grad si ne ke bese loso... recisi vo skoj grad se razlicni ponudite na cabletel

nie vo veles na primer nemame takvi problemi kakvi sto navede ti
 

UrSa1986

Intern
7 јануари 2008
20
1
Сертификатот не е ништо друго, освен освежување на информациите за корисниците. Не штети ништо. Минатата недела се правело менување на серверите и на IP адресите, така да тоа е проблемот. И кај мене беше така, ама се среди. Ако има уште проблеми, јави се на 089011011 и ке ти средат тие се
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Од Скопје Карпош, се јавував неколку пати не се јавува никој почекајте ве молиме и си чекаш, а не можеш од мобилен да ги бараш само од фиксен, фиксен немам, ги барав од пријатели од работа еднаш ми се јавија, и ми рекоа дека ќе се јават пак не се јавија. Катастрофа. И од кога сум уклучен на профи пакет кој треба да имам 4 мб/с download немам толку имам само 1,5 мб/с и на толку изглеа ќе останам. Со еден збор нешто невидено, непрофесионално, катастрофално. :ua::ua::ua::ua::ua::ua::ua::ua:
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
taranenik ako se tolku losi otkacigi. Ima mnogu nezadovolni korisnici
cabletel i site se nezadovolni od iternetot i od tehnickata podrska
sto za cabletel treba da e nekakov znak deka treba da se podobrat
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
taranenik ako se tolku losi otkacigi. Ima mnogu nezadovolni korisnici
cabletel i site se nezadovolni od iternetot i od tehnickata podrska
sto za cabletel treba da e nekakov znak deka treba da se podobrat
Сега се приклучив пред две недели, ама ако продолжат вака сигурно ги откачувам.
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
taranenik ako se tolku losi otkacigi. Ima mnogu nezadovolni korisnici
cabletel i site se nezadovolni od iternetot i od tehnickata podrska
sto za cabletel treba da e nekakov znak deka treba da se podobrat
Да да, сосема си во право... или нека се подобрат или нека не нудат тоа што неможат да подржат:ua:
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Сега се приклучив пред две недели, ама ако продолжат вака сигурно ги откачувам.
Мој предлог е да не чекаш да видиш дали ќе продолжат. Додека не видат дека за брзо време им се откажуваат корисници, нема да се поправат. :ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно