1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Problemi so Asus K56CM

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од barney, 9 Јуни 2017.

 1. barney

  barney
  Intern

  25
  3
  9 Јуни 2017
  Машко
  Instalirav windows 7 na Asus K56CM. Normalno trebaa da se instaliraat i drajveri. Posle instalacija na drajverite za chipsetot, audio, lan, wlan dojde na red i instalacijata na Intel dynamic platform & thermal framework driver (DPTF). Instalacijata na drajverot pomina vo red, se pojavija novi system devices vo device manager, no kompjuterot odbiva da se iskluchi, zaglavuva na ekranot kade pishuva shutting down. Istoto se sluchuva i pri restart, zaglavuva na ekranot kadeshto pishuva shutting down. Da ne treba nekoj drug drajver da se instalira pred da se instalira DPTF drajverot? Ne znam kako da go resham problemot so iskluchuvanjeto.
  Site drajveri gi simnav od sajtot na Asus. Inaku pred instalacijata na ovoj drajver kompjuterot se restartirashe i iskluchuvashe sosema normalno.
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  376
  5 ноември 2013
  Машко
  Да ти треба уште еден драјвер , Intel Management Engine Interface мислам беше.
   
  На dame_komita му/ѝ се допаѓа ова.
 3. barney

  barney
  Intern

  25
  3
  9 Јуни 2017
  Машко
  Blagodaram za pomoshta
   
Слични теми
 1. metoskopje
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,288
 2. Boge
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  795
 3. StabiKaa
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,336
 4. DanielSK
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  3,041
Вчитување...

Сподели

Вчитување...