• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблеми (претпоставувам со Adobe Flash Player 9)!!! Некогаш видеа заглавуваат на 2 сек!

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
Видеата почињаат без звук и заглавуваат на 2 сек! Прво мислев дека е Firefox но после пробав и Opera снимив и пак истото! Со IE не сум пробал а и немам намера пошто не го користам! Претпоставувам дека е нешто до Flash Player пошто нема што друго да е и на Firefox и Opera! И најчесто се дешава кога ке отворам повеќе табови! Треба да го изгасам Firefox па пак за да проработат! Последна верзија ми е Flash Player 9! Ме интересира дали некој друг го има истиот проблем и побитно дали има некој решение!
Може темава требаше да иде во интернет делот али бидна!
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Дали си пробал а го избришеш Flash Playerот и наново да го инсталираш? Пробај така ако не си до сега, можеби ќе проработи
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
И јас понекогаш го имам истиот проблем. Најчесто кога имам повеќе табови или кога нетот ми е успорен...
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
i kaj mene isto se slucuva ponekogas ne sekogas nfirefox 2.0.0.14 ja koristam, a so istiot link kade zaglavuva vo explorer nema problemi, so znaci deka problemot e vo firefox i player verzijata, izgleda so novata verzija na firefox ke se resi problemot
 

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
И јас мислев дека е до YouTube али и на други страни ми праи (пр on.net.mk)! Го избришав Flash и пак го инсталирав но не напраи разлика! А сеа пробав и со IE нема проблем! така да чаре ке барам со Firefox 3 Beta али незнам дали е стабилна!
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Пред неколку дена и кај мене почна да се јавува истио проблем.
По малце пребарување на интернет успеа да најдам решение на проблемо:

Имено проблемо го праве FLASH 9.0.115 верзијата, со инсталација на постара верзија FLASH 9.47 проблемо веќе не се јавува.

1.Треба да се uninstall моменталнио Flash player со помош на ова програмче од Adobe:
http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/uninstall_flash_player.exe

2.Спуштете ја Flash 9.47 верзијата и инсталирајте ја:
http://www.oldapps.com/Macromedia_Flash_Player.htm

Нормално Firefox треба да биде затворен дур го правете сето овоа, после инсталацијата на постарата верзија на Flash пробајте дали пак ќе ви се јаве проблемо.

Доколку сакате повеќе инфо за овај проблем:
http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=634218
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.791
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно