• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблеми после одтргнувањето на xp antivirus 2008.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
Овај спајвер ме натера да го форматирам можеби и до 5 пати windows-ов во последниов месец. Се решив да му се спротиставам со антивируси но не работеа па го прашав чиче гугл и најдов некој спајвер ремувер. Е сега конечно се режив од спајверов али сеуште некои функции не ми се дозволени, како на пример менување на позадина на десктоп. Како да си ги вратам функциите?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,210
kalco.ru
има изгледа уште нешто останато пробај со SpywareBlaster да го скенираш уште еднаш ако најде нешто избриши ако не пиши ќе видиме нешто друго алтернативно
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Пробај скенирај ги регистрите со некој програм,и пробај со ова програмче,мислам имаше таква опција,за дозволување-забранување на менање на позадина.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
се е средено нема ништо останато. ама ова треба да се врати преку администратор веројатно ама како.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ова е 3-4 тема ако не се лажам за овој спајвер. Не знам со кој спајвер ремувер си пробал, но malwarebytes го решава проблемот. Пушти го нека скенира за секој случај ако не ти е тешко.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
521
555
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
2x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
Шајзе Genesys Rhode 400
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Ja go imav istiot problem pred eden mesec i go otstraniv so malwarebytes bez nikakov problem.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
Одсвен што ми фалат 3 табови од properties на десктопот се друго си е ок и не покжува знаци на заразеност. Брзината си е ок, нема никакви warnings се се стартува итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
823,144
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно