• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем...

 • Ја почнал/а темата
 • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Вака ми се појави еден необичен проблем пред 2 дена го реинсталирав компјутерот,си инсталирав програми драјвери се што ми требаше и се помина во најдобар ред.Но денес кога ко вклучувам компјутерот кога ќе го притиснам мојот акаунт за да се вклучи Виндоузот почнаа да си појавуваат вакви пораки:


освен што ми се појавува за ова истите пораки ми излегуваат и за Applications,Desktop
знае ли некој што е ова како да го решам???Oткако на сите излезам со ОК после се е добро:ermm::ermm:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Имаш закачено спајвер.

1.
Иди во Run -> msconfig
Во Startup табот одштиклирај се, и направи рестарт.

2.
Инсталирај антивирус и скенирај
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Имаш закачено спајвер.

1.
Иди во Run -> msconfig
Во Startup табот одштиклирај се, и направи рестарт.

2.
Инсталирај антивирус и скенирај
Aма ако одштиклирам се нели кога ќе се рестартира нема да подигне ништо со тоа?иначе користам Kaspersky Internet Security 2009 2 дена а како успеал спајвер да ми влезе толку брзо не ми е јасно:isplashen:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Еве го сторив тоа најде 2 инфекции ги избриша ама исто е истото ми се појавува.Предлози?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Фала hijackhacker го решив проблемот.Темата може да се затвори
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
@filipvselena

Би било пожело да напишеш како ТОЧНО го реши.. Од проста причина за да не се дуплираат ваквите теми.. Кога веќе го имаме проблемот, добро е да го знаеме и точното решение.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Па значи прво од msconfig ги исклучив процесите и откако скенирав повторно го рестартирав компјутерот и вратив се на старо(сите процеси повторно ги вклучив бидејќи без тоа многу програми останаа неактивни).Откако го направив тоа ја направив промената во регистрите како што ми опиша hijackhacker го сторив тоа и направив еден рестарт за да добие ефект и тоа е тоа.веќе не ми се појавува:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,433
Членови
28,050
Најнов член
mindifislytherin
На врв Дно