• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem...

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Zdravo,
zosto koga sakam da komentiram nesto na blogovite na it.com.mk mi vika treba prvo da se registriras:lut2: ,a registriran sum.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
Сигурно не сте активни на форумот десеттина минути а кога не сте активни мислам дека автоматски сте одјавени. Најверојатно е тоа.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
Тоа ти го кажувам од лично искуство, значи не сум активен некоја минута и после ми бара да се регистрирам за да дадам коментар.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Не бе брат,неќе и така,еве сеа ке пробам.
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Ај кога почнавме веќе со проблеми еве уште еден, кај мене во делот за брз одговор смајлите ги покажува како текст, а не како смајли.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
So se desava so forumov nisto ne funkcionira ko so treba..............nekolku pati pri obid da postiram mi se pojavuva ova :

Fatal error: Call to undefined method: vb_datamanager_user->set_ladder_usertitle() in /..../ on line 617


Eve pak i pri obid da go stavam ova
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
@Andrijeski поминаа 2 месеци,а проблемов уште не е решен :lut2:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Имаш наместено да ти зачувува cookies или автоматски ти се бришат? Провери во тие подесувања...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Зачувува колачиња :D,бтв ако мислиш дкеа е до тоа што не сум логиран,се одлогирувам и пак се логирам,но пак не сака :lut2:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Нема врска cookies со логирање и одлогирање. Cookies ти ги зачувува корисничките имиња и пасвордите така што при следното логирање доволно е да ја пишеш само првата буква и ќе се изпише корисничкото име и лозинката. Најдобро чистење cookies и регистри CCLeaner.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Абе не е до такви работи,( кукис мукис регистри ),јас мислам дека проблемот е до порталот :muahaha:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас уопште не можам да се логирам на портал
пробано на неколку броусери нелогиран на форум
логиран на форум
безуспешно
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
So se desava so forumov nisto ne funkcionira ko so treba..............nekolku pati pri obid da postiram mi se pojavuva ova :

Fatal error: Call to undefined method: vb_datamanager_user->set_ladder_usertitle() in /..../ on line 617


Eve pak i pri obid da go stavam ova
За ова мислев... проблемот со логирањето е познат, ќе се потрудам деновиве.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
откако се одлогирам на форум
на линкото сакате да бидете дел од ит.... се логирам ме однесе на вбуллетин логин страна

Ви благодариме што се логиравте, MetalGear.

Кликнете тука доколку Вашиот пребарувач не Ве префрли автоматски.
и ме пак врати на порталот не логиран
потоа на форум сум логиран
мислам дека не некаков проблем со коокиес али не кај мене или на друг член локално туку на сервер
бтњ исчистив коокиес
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
откако се одлогирам на форум
на линкото сакате да бидете дел од ит.... се логирам ме однесе на вбуллетин логин странаи ме пак врати на порталот не логиран
потоа на форум сум логиран
мислам дека не некаков проблем со коокиес али не кај мене или на друг член локално туку на сервер
бтњ исчистив коокиес
The same..

Кога одам на “најави“ пополнато ми е поради зачуваните “колачиња“. Кога одам “најава“ повторно ми го дава истото:

 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ретко постирам на блоговите, ама сега баш постирав и немаше никаков проблем.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,064
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно