• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bontino2

Intern
21 ноември 2012
170
16
Кога ќе го пуштам компјутеро екрано е црн и по неколку минути на екрано се појавува "Monitor going to sleeping mode". Што е проблемот и како да го решам?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,145
16,568
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Исто така пробај со друг компјутер да видиш дали ќе ти оди мониторот на спиење.
 

g0ck0

Intern
20 јануари 2015
9
3
Ако имаш онбоард графичка провери во биос да не ти е наместена таа да се пали.
 

g0ck0

Intern
20 јануари 2015
9
3
А на матичната имаш онбоард графичка? Доколку имаш пробај префли го мониторот на него види дали ќе ти даде слика.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,145
16,568
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,921
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно