1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем: Viber activation code

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од StOrMK, 1 Септември 2018.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Пробувам дечки на преинсталиран Вајбер да добијам код за активација, ама никако не сака да испрати доброволно. Пробувам и преку опциите преку СМС и повик, но дава грешка при повикот а СМС опцијата ја оневозможува.
  Ени солушн?
   
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Whatsapp пример се активира.
   
 3. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  925
  1,061
  11 Март 2011
  Да не ти е рутиран телефонот?
   
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Не е мој друже. На пријател, врска немам.
   
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
 6. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  689
  441
  1 Јуни 2016
  Ако веќе еднаш добил код, треба да почекаш 24 саати. Јас истава песна, морав пак да го ресетирам телефонот, ми побара пак код и не ми стигна. Им пишав, ми рекоа пробај после 24 саати. Си проработи.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  523
  517
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Да, почекај и татко ми така ги спамирал вртел, пораки и не можеше. Почекавме еден ден и се среди.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  И јас дечки ја имав таа претпоставка. Утре јово на ново.
   
 9. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  281
  168
  29 oктомври 2016
  Машко
 10. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  77
  66
  17 oктомври 2016
  Машко
  Нема врска кој оператор е ако спамаш се блокира.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Фал ви другарчиња. Утре ќе проба пак.
   
 12. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  447
  361
  20 ноември 2013
  Машко
  пиши на супорт, ќе го рестартираат од кај нив и ќе ти кажат колку време да чекаш пред да пробаш пак

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Нека пробаат утре по истекот на банот, па ако не бидне и така, ќе спремам мејл. Што да им пуштам од податоци, дали и брзо враќаат?
   
 14. Викса

  Викса
  On your way to fame

  499
  658
  12 Март 2011
  Машко
  Правете бекап на виберов се мрднува во последно време.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 15. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  447
  361
  20 ноември 2013
  Машко
  овој проблем беше после смена на телефон, не стигаше смс па пишав мејл дека бројот # има проблем со активација.. од таму одговорија дека немале добиено риквест и да сум пробал за 12 часа пак... ако пак има проблем да пратам скриншот од еророт... после "рисет" од вибер си стигна пораката и се активираше

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  На StOrMK и bxxxn им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. echo of silence
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,219
 2. Software
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,481
 3. Arabian
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,051
 4. TylerMkD
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,413
Вчитување...

Сподели

Вчитување...