Проблем? Upgrade на MacOS

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од toshex, 9 Февруари 2017.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,295
  2,038
  18 Септември 2013
  Машко
  Пробувам да апгрејдирам MAC OS.

  Ми бара apple ID, креирам, се логирам, и само Врти. Ајде помош од некој оти ме полуде оперативниов - како може да не појави бар некој notice дека сум се логирал, дека се даунлоадира апдејтот, или дека има некоја грешка?

  Вака врска неам шо се дешава, си врти само...
  претпоставувам даунлоадира ама не знам!

  Untitled.png
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  On your way to fame

  496
  568
  11 Март 2011
  Во секој случај не е нормално однесување и со сигурност не даунлоадира, кога се е во ред, има прогрес бар и се испишува големината на даунлоадиран фајл и останато за даунлоад

  - ако си на Хакинтош или виртуелна, може да си блокиран и не можеш да се логираш на App Store,
  - ако имаш Apple уред, тогаш е позагружувачки, може да е некој проблем, може до интернетот, пробај пушти интернет преку мобилен, барем додека да почне даунлоадирањето.
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,809
  2,306
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  region macedonia ти е избран у mac store-от? Ако не избери region macedonia и пробај пак.
   
 4. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,295
  2,038
  18 Септември 2013
  Машко
  На виртуелка е, и регионот е Macedonia. Е сеа ќе кажете дека затоа не работи али баш е глупо бидејќи луѓето репортираат дека iCloud им работи со виртуелна машина на ист начин подесена.

  Не е битно инсталирав Сиера на виртуелка засебно, и самиот ми дава апдејти.

  Мене ми беше ужасно глупо шо заглавува (чекав 10 минути) без никаков ноутис да даде.

  А оперативниов е апла Убунту со скин. За линукс поддржавачи и Мак корисници океј, али мене ми крева коса...
   
 5. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  665
  536
  27 Јуни 2012

  кај мене кога го инсталирав на виртуелка така вртеше ама при инсталација и баталив.
   
Слични теми
 1. psybaron
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,584
 2. sojic
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,082
 3. ristovski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  556
 4. stoimenov95
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,210
 5. damil
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,639
Вчитување...

Сподели