Проблем? Upgrade на MacOS

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од toshex, 9 Февруари 2017.

1. toshex

toshex Ентузијаст

1,947
    1,574
    18 Септември 2013
    Машко
    Пробувам да апгрејдирам MAC OS.

Ми бара apple ID, креирам, се логирам, и само Врти. Ајде помош од некој оти ме полуде оперативниов - како може да не појави бар некој notice дека сум се логирал, дека се даунлоадира апдејтот, или дека има некоја грешка?

Вака врска неам шо се дешава, си врти само...
    претпоставувам даунлоадира ама не знам!

Untitled.png

2. bxxxn

bxxxn Гик

387
    382
    11 Март 2011
    Во секој случај не е нормално однесување и со сигурност не даунлоадира, кога се е во ред, има прогрес бар и се испишува големината на даунлоадиран фајл и останато за даунлоад

- ако си на Хакинтош или виртуелна, може да си блокиран и не можеш да се логираш на App Store,
    - ако имаш Apple уред, тогаш е позагружувачки, може да е некој проблем, може до интернетот, пробај пушти интернет преку мобилен, барем додека да почне даунлоадирањето.

3. goranzoran

goranzoran Sensei

2,687
    2,088
    21 Јануари 2011
    Машко
    Невработен
    region macedonia ти е избран у mac store-от? Ако не избери region macedonia и пробај пак.

4. toshex

toshex Ентузијаст

1,947
    1,574
    18 Септември 2013
    Машко
    На виртуелка е, и регионот е Macedonia. Е сеа ќе кажете дека затоа не работи али баш е глупо бидејќи луѓето репортираат дека iCloud им работи со виртуелна машина на ист начин подесена.

Не е битно инсталирав Сиера на виртуелка засебно, и самиот ми дава апдејти.

Мене ми беше ужасно глупо шо заглавува (чекав 10 минути) без никаков ноутис да даде.

А оперативниов е апла Убунту со скин. За линукс поддржавачи и Мак корисници океј, али мене ми крева коса...

5. DarkoG

DarkoG Активен гик

526
    320
    27 Јуни 2012

кај мене кога го инсталирав на виртуелка така вртеше ама при инсталација и баталив.

Слични теми
  1. psybaron
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    1,530
  2. sojic
    Одговори:
    4
    Прегледи:
    1,048
  3. ristovski