• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со звукот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
ко ке е пуштена песна на винамп, ко ке уклучам messenger и mozilla (или нешто друго)песната сецка т.е многу кочи
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
Преоптоварена меморија...пробај очистија или скенирај од вирус.можно е и вирус да ти го цеди компјутерот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
не е вирус денес е форматиран хдд.Ова почна да се случува од ко го зедов новиот хдд
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
иди task Manager види како се понаша меморијата...и по можност постирај еден screenshout да видам што имаш
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
хмммм.....
ова ти е одлично све е супер овде значи отпаѓа дека е до меморијата.
Што ли е хмммм.......викаш хардот нов е?
А само на винамп осеќаш сецкање или и на некој друг програм?
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
Да пробаш со некоја друга програма за пуштање музика?

Секако пробај со Линукс живо ЦД, за да се увериш дека проблемот не е софтверски.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
Ај пробај вака
Control Panel\Sounds and Audio Devices\доле кај speaker setitings\advanced\performance\hardware acceleration....ова треба да ти е на full,ако не е стај го.Често ова прави проблем
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
A проба со ова?
Control Panel\Sounds and Audio Devices\доле кај speaker setitings\advanced\performance\hardware acceleration....ова треба да ти е на full,ако не е стај го.Често ова прави проблем.

Ако нејќе ни вака преинсталирај драјвери
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
A проба со ова?
Control PanelSounds and Audio Devicesдоле кај speaker setitingsadvancedperformancehardware acceleration....ова треба да ти е на full,ако не е стај го.Често ова прави проблем.

Ако нејќе ни вака преинсталирај драјвери
абе пробав и со тоа и спуштив други драјвери па ги преисталирав и пак нејке :lut2: пак е истото...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,209
kalco.ru
Епа стварно више незнам што може да е....све што ми падна на памет ти кажав.Ај ќе видам слични проблеми луѓе што имале како го решиле па ќе ти кажам кога ќе дознаам нешто
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
сите овие проблеми почнаја од ко го ставив новиот хард диск 250 ГБ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
823,126
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно