• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со звук од тв картица

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Chejo

Intern
6 мај 2007
43
1
Скопје
На компјутер кога ќе го пуштам телевизорот најчесто се слуша само шуштење. После неколку палења и гацења на програмот за гледање телевизија звукот ќе се направи. Има ли начин ова да го направам?
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Probaj da go podesis standardot na BG... ako ti e na nekoj drug ke se javuva shushtenje...
Pozdrav
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@kraljevski
Внимавај малку на датумите на темите. Темава е отворена на 11.05.2007 односно пред година и пол. Досега најверојатно членот го решил проблемот. :ha:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,792
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно