1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Проблем со звучна на MSI лаптоп

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Pulse, 28 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,213
  1,264
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Баксуз невиден :D

  Проблем е што лаптопов ми е службен и неможам „приватно“ да го отворам да се поправа.
  Се работи за MSI GP63 Leopard 8RF.

  Сабајлево станав околу 8 часот го вклучив лаптопот и пак сум задремал.
  Станувам сега гледам нема звук и одма приметив дека на звучната долу десно има Х.
  Вчера вечер све си работеше нормално.

  Кодот во девајс менаџер што го дава е код 10:
  2020-01-28 11_21_36-Device Manager.png

  Што пробав ?
  1. Uninstall од device menager и инсталирање од самиот виндоус.
  2. Uninstall и инсталирање на официјалниот драјвер.
  3. Проверено во services.msc Windows Audio е Running.
  4. Во регистри
  избришав UpperFilters.
  5. Траблшутерот не дава ништо
  2020-01-28 11_27_44-Playing Audio.png

  после сите овие акции рестартирав, без успешно.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...