1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со YouTube на Chrome

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Molec, 31 Март 2019.

 1. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,356
  2,177
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Од време на време на Youtube видеото губи глас се успорува/сецка, мора да се рестартира Chorme за да проработи.

  Ова се случува само на Chrome (Version 73.0.3683.86 (Official Build) (64-bit), Оригинал Win10 64, HP Probook 450 G4.

  Не можам да го реплицирам сам, не знам како настанува проблемот.
   
 2. Fetzy

  Fetzy
  Intern

  1
  0
  22 oктомври 2016
  Машко
  Пробај да го исчистиш "Cache"от од хром , на местото кај што се брише history имаш и Clear Cache
   
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,356
  2,177
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Пробав прво тоа, преинсталирав chrome изгасив аваст и адблокер пак исто
   
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,949
  2,332
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Јас имав сличен проблем со хром така што во позадина додека беше уклучен а пример играв игра се случуваше системот да се успорува така да под број 1. ми помиогна. Те советувам да ги пробаш следниве постапки
  1. Chrome setting > Disable hardware acceleration
  2. cmd > ipconfing/flushdns
  3. cmd > netsh winsock reset
   
  На AlexanderMK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,178
  643
  12 Април 2017
  Машко
  Ова не е паметно за на лаптоп. Ќе има ефект на battery life.
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,538
  12,793
  2 Август 2012
  Машко
  Јас овој проблем не го решив никогаш. Во меѓувреме се префрлив на Vivaldi но еве гледам дека и на него почнуваат истите проблеми.
  Дали овие чепкаат во тоа API-то, дали е драјвер за графичка, антивирус, адблокер или сето заедно не успевам да најдам.

  Пробај без hardware acceleration и адблокер за да го изолираш проблемот
   
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,522
  1,179
  2 Јануари 2012
  Види да не има понов биос да симнеш. Пробај да изгасиш hardware acceleration и види случајно да не ти се избришало нешто со тоа што ќе отидеш тука YouTube, би требало сите да ти се штиклирани.
   
 8. pwned

  pwned
  Intern

  33
  15
  12 Мај 2016
  Машко
  Сличен проблем имав и јас со хром на леново флекс на свеж виндоус со хром штом кликнев на бленк адрес бар цел пц мрзнеше. Тоа беше на 71 хром верзија.
  Пријавив демек како проблем а додека да откријам каде е проблемот инсталирав canary таму се беше како подмачкано.
  Поминав некој период со користењето на кенари, инсталација на вин апдејти, драјвери за пц преку iobit driver booster па дури и го баталив проблемов се до едно случајно отварање на хромот каде што беше се во ред.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
Слични теми
 1. aldo
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,015
 2. everest
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  793
 3. Borsa
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,189
 4. Daniel86
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  790
 5. shitpost101
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  572
Вчитување...

Сподели

Вчитување...