• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со yahoo

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам проблем со yahoo. Кога во адрес барот ќе ја напишам страната на yahoo преку mozilla ме префрла на оваа страна:
Код:
http://m.www.yahoo.com/
а со Opera и IE се е во ред.

P.S. Преместете ја темата ако е на погрешно место.
 

gorgigangsta

Intern
8 октомври 2008
20
0
Па јас и не гледам некоја разлика помеѓу овие две страни на Yahoo, а можеби http://m.www.yahoo.com/ го превземала mozilla па затоа и ова m. на почетокот од адресата значи кратенка на мозила, но така само претпоставувам
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
НЕ! Тоа значи мобилна верзија - за мобилни уреди. Види да не ти е усерагентот напраен да те идентификува како мобилен апарат, па можеби и затоа таа страница ти ја отвора. Еве јас тој проблем го немам. :zbunet3:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Вредноста на general.useragent.security ми е U, вредноста на general.useragent.override е User Agent, на general.useragent.locale е en-GB, на general.useragent.extra.microsoftdotnet е (.NET CLR 3.5.30729), на general.useragent.extra.firefox е Firefox/3.0.3. Дали има тука некоја вредност која треба да се смени ама не гледам никаде за мобилна верзија.

P.S. Сега ми кажува да го надоградам пребарувачот за да ги гледам новите содржини а Firefox 3.0.3 имам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,548
Мислења
823,094
Членови
28,059
Најнов член
Даниел2222
На врв Дно