1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Yahoo Mail кој е хакиран - Како да се врати истиот ?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ernesto, 16 Декември 2016.

 1. ernesto

  ernesto
  Intern

  175
  10
  8 Април 2008
  Машко
  Web developer
  Мојот пријател има проблем со Yahoo Mail кој е хакиран. Незнам како да го врати истиот. Нема оставено друга email адреса, не ги знае безбедносните прашања што ги има оставено бидејки mail-от го има направено уште 2005 година.
  Инаку со истиот mail се најавува на Facebook. Прашањето ми е каде да се обратиме за да може да си ја врати mail адресата на Yahoo, дали ке треба да проба да побара помош или да прати порака до Support na Yahoo од некоја IP Adresa од која се има највеке најавувано?
  Ако некој имал ваков или сличен проблем или да знае како да се реши нека одговори...
   
 2. Astor mk Astor

  Astor mk Astor
  Intern

  1
  0
  23 Декември 2019
  Машко
  ista maka,go dadov mobilniot vo t mobile na servis i zaboraviv da ja zatvoram e mail adresata yahoo,i eve do sega ni daj ni pridaj ce ostaram no nema od majka nekoj za pomos,ako ima neka pise i kaj mene ce se dogovorime,pozdrav na site
   
 3. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  384
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Izvini za latinica, of telefon pisuvam.
  Ist problem, probav da gi kontaktoram yahoo support, neuspesno. Ne mi se veruvase deka nema made da se obrati covek.
  Ako najdes resenie pls pisi

  Испратено од SM-J320FN преку IT.mk форум апликација
   
  На Jedah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  не знаете колку се воздржувам, не знаете
   
  На gOJDO, Gaston, Banjifiko и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Не е тоа добро.
  Вдиши длабоко и остави само да излезе од тебе.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,710
  13,076
  2 Август 2012
  Машко
  Да
  Ама само така причава може да добие пресврт.
  Такозвани twist
   
  На pipelin и Avid им се допаѓа ова.
 7. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  384
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Таа емиал адреса, [email protected] неам поима како е ставена за верификација. Пратив барање до Yahoo support, ке видеме. za Avid.png
   
 8. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  17
  3
  10 Декември 2019
  Машко
  Ako mailot e hakiran edinstven nacin da go vratis e preku support, a support ke ti baraat podatoci za verifikacija deka si toa ti (ownerot na mailot) moze da ti baraat sequrity question, telefonski broj ako si stavil nekogas na milot ili pa si stail drug mail za security


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,659
  4,109
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Може да ги побараат и последните 3 примени имејлови, последните 3 испратени имејлови, лична карта , телефонски броеви и свашта што ке му текне.
   
  На HerMudo и bxxxn им се допаѓа ова.
 10. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,154
  1,241
  11 Март 2011
  Имаше една опција ако ги имаш заборавено security questions, да ти побараат листа на почести праќачи или примачи ко што пиша @Pane24
   
 11. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  384
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Yahoo ме одјебаа. Ме препратија на help центар, каде не можам да направам ништо. После на twitter каде кажаа дека они не се за account recovery. И на крај premium support, каде треба да платам 15$ за да направат troubleshooting дечките.
  Еве и слика ако не верувате (јас не би верувал некој да пишеше, затоа пракам слика)
  Ако има некој идеа, слободно дека пише.
  yahoo 2.png
   
 12. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  17
  3
  10 Декември 2019
  Машко
  Ako imas vazni akaunti na toj mail npr paypal ili nekoj igri kontaktiraj niven support za da ti smenat mail, treba da im kazes deka nemas acces na toj sto ti e haknat


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. SwIPE
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,042
 2. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,428
 3. zlaki
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,956
 4. Angelkavadarci
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  729
 5. maci
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  982
Вчитување...

Сподели

Вчитување...