1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Хтц у плеј

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Zlatko1982, 12 Јули 2019.

 1. Zlatko1982

  Zlatko1982
  Intern

  29
  5
  23 oктомври 2017
  Машко
  Имам проблем со хтц у плеј од половината нагоре кога му е уклучен мобилниот интернет грее ненормално многу и батеријата ми ја празни многу бргу отприлика за 3-4 саати од 100 до 0. Тоа порано го правеше ама отприлика во 3 месеци по 3-4 дена беше така и после си работеше нормално додека последниот месец ипол секој ден е така штом уклучам мобилен интернет одма загрева и да празни батеријата
   
 2. krema

  krema
  Professor

  9,073
  8,809
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ми личи дека е батеријата.
   
  На Zlatko1982 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,007
  2,251
  28 Јануари 2017
  Машко
  Најбезболно за старт е фактори ресет, можеби апликација/процес заглавува и работи 100% цело време па од таму и греењето. Да не го имаш малку вода поднапиено?
   
  На Zlatko1982 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  118
  72
  20 Септември 2013
  Машко
  Провери колку простор имаш на "дискот". Истава ситуација сум ја имал кога немало доволно слободно меморија, а се тепале повеќе апликации да направат update. И тука заглавувале бидејќи не можат да се симнат и инсталираат, резултатот кај мене беше мноу загреан телефон и батерија се празнеше за неколку саати.
   
  На Zlatko1982 и Vlecka им се допаѓа ова.
 5. Zlatko1982

  Zlatko1982
  Intern

  29
  5
  23 oктомври 2017
  Машко
  Фактори му правев 2 пати и не помага и порано ми правеше така ама после 3-4 дена си работеше нормално, а за вода не бил во контакт со вода
   
 6. Zlatko1982

  Zlatko1982
  Intern

  29
  5
  23 oктомври 2017
  Машко
  На телефонот имам 16 гб слободна меморија и плус на картичка 10 гб
   
 7. Zlatko1982

  Zlatko1982
  Intern

  29
  5
  23 oктомври 2017
  Машко
  Тоа го прави само ако му е уклучен мобилниот интернет додека на вифи си работи нормално
   

Сподели

Вчитување...