1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со xml

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ^Predator, 12 Март 2008.

 1. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
  Имам направено галерија со слики во Flash, кои што се повикуваат од xml документ. Незнам каде да го аплоадирам целосниот фајл, на пример кога го аплоадирам на swfup.com нема можност за прикачување и на xml документот. Кажете ако знаете некој сајт каде што можам ја аплоадирам комлетната галерија.
   
 2. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Probaj nekoj od mnogute free hosting provideri...
   
 3. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
  Како на пример? Дајте малку објаснување, прв пат че ми е.:plachko2:
   
 4. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Регистрирај се кај некој хостинг каде што имаш FTP access и ќе можеш да uploadираш секакви фајлови..

  Пробај на пример awardspace.com , ќе добиеш user/pass од ftp со кој ќе можеш да се поврзеш..
  Можеш да користиш некој FTP клиент (Јас лично користам FireFTP addon за Firefox). Имаш explorer-like околина и можеш да ги префрлиш фајловите (вклучително и xml-от) со едноставен drag&drop :)

  P.S. Овде имаш едноставен туториал за користење на FireFTP. Доколку не си работел со FTP клиенти, ќе ти биде од корист.
   
 5. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
 6. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Евентуално, можеш да се регистрираш и на mkd.net македонски бесплатен веб хостинг.
  Ова ти го пишувам зошто еден од луѓето на mkd.net ми прати иронична порака.

  Не ти го препорачав во првиот мој пост од проста причина што јас не успеав да се регистрирам.. Ама ти секако можеш да пробаш бидејќи во оваа тема http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=3571 тврдат дека серверот може да задоволи и 100 000 корисници (а во моментов има 600).

  Поздрав
   
 7. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
  Прочитано ми е тоа што го тврдат, но и јас исто така не успеав да се регистрирам, грешката се јавуваше во mail-от за активација
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,409
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,531
 3. cyber_junkie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,228
 4. Marko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,049
 5. petar.bt
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,978
Вчитување...

Сподели

Вчитување...