1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со xml

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ^Predator, 12 Март 2008.

1. ^Predator

^Predator
    Intern

293
    17
    12 Март 2008
    Имам направено галерија со слики во Flash, кои што се повикуваат од xml документ. Незнам каде да го аплоадирам целосниот фајл, на пример кога го аплоадирам на swfup.com нема можност за прикачување и на xml документот. Кажете ако знаете некој сајт каде што можам ја аплоадирам комлетната галерија.

2. S

S
    pwnz0r1lla

1,550
    52
    8 Март 2007
    Probaj nekoj od mnogute free hosting provideri...

3. ^Predator

^Predator
    Intern

293
    17
    12 Март 2008
    Како на пример? Дајте малку објаснување, прв пат че ми е.:plachko2:

4. Andrijeski

Andrijeski
    Gaining Experience

2,599
    63
    1 Март 2007
    Регистрирај се кај некој хостинг каде што имаш FTP access и ќе можеш да uploadираш секакви фајлови..

Пробај на пример awardspace.com , ќе добиеш user/pass од ftp со кој ќе можеш да се поврзеш..
    Можеш да користиш некој FTP клиент (Јас лично користам FireFTP addon за Firefox). Имаш explorer-like околина и можеш да ги префрлиш фајловите (вклучително и xml-от) со едноставен drag&drop :)

P.S. Овде имаш едноставен туториал за користење на FireFTP. Доколку не си работел со FTP клиенти, ќе ти биде од корист.

5. ^Predator

^Predator
    Intern

293
    17
    12 Март 2008
  6. Andrijeski

Andrijeski
    Gaining Experience

2,599
    63
    1 Март 2007
    Евентуално, можеш да се регистрираш и на mkd.net македонски бесплатен веб хостинг.
    Ова ти го пишувам зошто еден од луѓето на mkd.net ми прати иронична порака.

Не ти го препорачав во првиот мој пост од проста причина што јас не успеав да се регистрирам.. Ама ти секако можеш да пробаш бидејќи во оваа тема http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=3571 тврдат дека серверот може да задоволи и 100 000 корисници (а во моментов има 600).

Поздрав

7. ^Predator

^Predator
    Intern

293
    17
    12 Март 2008
    Прочитано ми е тоа што го тврдат, но и јас исто така не успеав да се регистрирам, грешката се јавуваше во mail-от за активација

Слични теми
  1. Freaker
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    1,388
  2. MIDNIGHT WALKER
    Одговори:
    28
    Прегледи:
    3,472
  3. cyber_junkie