• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со WOW - World of Warcraft

death_wisher

Intern
10 јануари 2010
3
0
Имав инсталирано WOW со пачот 3.2.2 но на 9 Декември излезе новиот пач 3.3.0 и го слегов и одтогаш номожам да се логирам на никаков сервер овај проблем го има кај побеќе другари и во некои интернет кафина но во некои Интернет Кафина ја има играта па ако може поможете ми како да ја вратам играта на 3.2.2
Фала многу Однапред!
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
32
Враќање :ha: ...ќе мора да ја преинсталираш играта. Можеби system restore ќе ти заврши работа (немам пробарно) иначе друго чаре нема освем преинсталација.
 

daci92

Gaining Experience
4 февруари 2009
2,120
162
Скопје
hehe ima nacin za vrakanje ali moras da gi imas instalaciite od patchovite
i za da ne ti se povtori greskata nikogas ne uklucuvaj preku launcher

e sea vakva e postapkata
1.Ke vlezes vo folderot kaj sto e instalirana igrata
2.Ke izbrises WOW.exe i ke go najdes patch.mpq i toj ke go izbrises
3.Ke otvoris repair.exe i ke go ostavis da gi napravi odnovo
4.posle ova igrata ti e vratena do patchot koj ti e zadaden so instalacija najverojatno 3.0.1
5.ako veke gi imas patchovite ke pocnes da si gi instaliras racno
-prv patch bi trebalo da ti e 3.2.0 otkako ke zavrsi odma gasi launcher
-vtor patch treba da ti e od 3.2.0 do 3.2.2 isto otkako ke zavrsi gasi launcher
-tret patch ti e od 3.2.2 do 3.2.2a istata postapka ko prethodnite
vlezi vo folderot kaj sto ti e instalirana ,namesti si realm listata i otvori si preku wow.exe od folderot otkako ke se otvori igrata otstiikliraj open launcher at start (taka nekako bese) i teraj rabota :D
ps. vo nekoj slucaevi se 4 patcha i toa 3.2.0 ,3.2.0 do 3.2.20134 ,3.2.20134 do 3.2.20196 i 3.2.20196 do 3.2.21..(potocno 3.2.2a)
vaka se pravi downpatching
ako zaglavis pisi pozz
 

death_wisher

Intern
10 јануари 2010
3
0
Да да сега функционира играта но кај спуштањето на последниот пач ми се намали брзината на интернетот и се задржа повеке време но еве сега функционира
Фала многу!:D:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,814
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно