• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

проблем со Wireless Router

  • Ја почнал/а темата
  • #1

brainiac

Intern
3 април 2008
17
1
Имам CNet Wireless Router, лаптопот ми е повржан безжично на интернет а десктоп компјутерот преку кабел, на двата имам интернет а не можам да ги пронајдан мрежно еден со друг, кога пробам да пингувам ми јавува грешка, што би можело да е проблем, фала однапред
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Pa jas bi probal prvo da gi pingam megusebno od prvio-->vtorio i obratno vtorio-->prvio.Ako ne uspee vidi da nema ukluceno firewall na nekoj od niv.
Sledno probaj ukluci go i laptopo na rutero so kabel pa vidi dali ke sakat da se pingat pa pisi.
By the way imat li se porano gledano megu sebe ili ne.Ovoa prv obid li ti e da gi povrzes mrezno.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно