Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

проблем со windows

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
468
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
здраво ит другари
изгледа некој вирус имам,кога коприв на usb drive некој фајлови блокира лаптопотпот и неможе да се отоври ни task manager,пробсв на safe mode исто е пак,го извадив дискот и го ставив и падна системот сега не сака да ботира на кој начин можам да го оправам?
пробав repair пак исто , некое решение.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.547
1.685
Clean install на Windows сосе формат на дискот, вклучително и boot партицијата

Секоја идна инсталација на кракуван, нулован и сличен програм за "без пари" е висок ризик да ти се случи истото.

Прочитај на форумот како искусни членови стартуваат сомнителни програми во виртуелки за да не го инфицираат оперативниот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.672
Мислења
946.999
Членови
34.145
Огласи
2.013
Најнов член
Yadow
На врв Дно