• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problem so windows xp gladijator

  • Ја почнал/а темата
  • #1

decko-oh

Intern
8 јануари 2008
18
0
imam instalirano gladijator ama imam problm so jazikot ne mozam da go menam vo regional and lenguage da mi bide na makedonski i na angliski ova mi go veli vo advence koga ce stegnam na FYRO macedonia:setup to unable to install the chosen locale.Please contact your system administrator.

aj kazete resenie
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
ne sum koristel gladitor...ali najverovatno treba da imas admin privilegii, da otides vo control panel - regional and language i vo prviot i tretiot tab da podesis FYRO, mozno e i cd od xp da pobara. dokolku postoi nekoj poznat bug, proguglajte.
 

inferno666

Intern
25 февруари 2008
2
0
probav taka uste koga go instalirav , mi go pobara cd-to no pak nisto nemozese da se smeni,u sekoj slucaj fala
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно