• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со windows системски фајл

  • Ја почнал/а темата
  • #1

alko_holicar

Intern
27 октомври 2008
1
0
ne sum nesto luda po kompjuterite ama iam eden problem moze nema veze so ovaa tema ama toa ti e.iam nekoj izbrisan fajl od windows od kade celo vreme mi javuva problem dali moze da go vratam ili da go preinstaliram windowsot moze e smesno ama ete da prasam kako sto rekov ne se razbiram bas.fala:ermm:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,076
27,204
kalco.ru
Земи windows CD и напрај му само repair.Со тоа ќе си се инсталираат сите избришани или очтетени фајлови
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Само како додаток, repair инсталација се прави исто како Windows инсталација:

Го ставаш инсталационото ЦД на Windows, го рестартираш компјутерот и самиот се подига. После само одбери да направиш "Setup Windows now", после откако ќе ја најде инсталацијата, стисни на R, за да направи поправка.
Твоите фајлови не се губат, ниту програмите. Може само некои сетинзи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,529
Мислења
822,695
Членови
28,053
Најнов член
ro0tkid
На врв Дно