• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со Windows Live Messenger 8.5

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Имам проблем со Windows Live Messenger. Кога пробам да се логирам, излегува следнава порака:
75582325ri9.jpg

Овој проблем се јавува само од мојот компјутер и само кај Windows Live Messenger. Од друг компјутер работи најнормално, исто пробав и со неколку Web-messengers, може да се логира и на hotmail. Некое решение?
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Јас ова го имав кога прв пат си ставив интернет. Потоа по неколку дена не ни пробував да се уклучам ама после на крајот биде. Изглеа само се исправа.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Како сто кажа Генератор-Штип.Со тек на време ке се поправи само.Така некогош и на мене ми се појавуваат ерори,и на крај пак ги нема!
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Двете упатства ги поминав уште одма кога се јави проблемот, но нема никакви резултати. Пробав и со друг account од мојот месинџер и пак истиот проблем.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.816
85
Тогаш проблемот е до твојот компјутер нешто ... ама што? :)

Не би требало да е до компјутерот исто и кај мене многу другари и другарки ми се залат вчера и денес не им работел мсн.Точно идентична порака им се појавила на сите исто како и тука.Чудно кај мене работи:ermm:
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Не би требало да е до компјутерот исто и кај мене многу другари и другарки ми се залат вчера и денес не им работел мсн.Точно идентична порака им се појавила на сите исто како и тука.Чудно кај мене работи:ermm:

Da bas na eden drugar vcera istoto mu se desi i po nekoe vreme se oprai sam.
 

Pirat-X

Intern
6 февруари 2008
4
0
Зошто не пробаш да му направиш Uninstall и потоа да го инсталираш одново имам пробано и функционира па се надевам и кај тебе ќе проработи.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Се живо пробав, секое решение на интернет, го избришав, пак го инсталирав, пак исто.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
i eden moj drugar zboruvase deka go ima toj problem.... najdobro bi ti bilo da cekas...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.816
85
Многу чудно еве мене веќе цела недела ме зафркава МСН и неможам да се уклучам никако еве на сликата го пишува проблемот,се обидов да го избришам и пак да го инсталирам али нејќе никако а што е уште поглупо ниту еден месинџер несака да ми работи.Знае ли некој како да се среди ова??/Хелп
2zrqfl5.jpg
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Зошто не пробаш да му направиш Uninstall и потоа да го инсталираш одново имам пробано и функционира па се надевам и кај тебе ќе проработи.

Mene me zezaše nešto, mu napraviv uninstal pa instal i sve e ok.
Jas mislev deka me zaebava poradi "messenger discovery", nesto mi pisuvase vo vrska so ova... pa mozebi i ti si instaliral nekoj dodatok za msn ? :bye1:
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.133
623
delicon.mk
Messenger-от го јајвува тој проблем доколку:
не вие се точни датата и времето.
имате нерегистриран softpub.dll (Strart -> Run -> regsvr32 softpub.dll)
Proxy и firewall проблеми.
 

Angel

Intern
21 април 2007
314
27
Двете упатства ги поминав уште одма кога се јави проблемот, но нема никакви резултати. Пробав и со друг account од мојот месинџер и пак истиот проблем.

navodno postojat problemi so serverite na messenger. i mene mi se javuvashe vakvo neshto i mislev deka e do ruterot. Kontaktirav so eden od Linksys i mi rece deka i tie se vkluceni vo servisiranjeto i deka nabrzo ke se reshi. Mojot messenger (od mojot kompjuter) se opravi za eden den. taka da i tvojot ke bide so tekot na vremeto:D
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.816
85
navodno postojat problemi so serverite na messenger. i mene mi se javuvashe vakvo neshto i mislev deka e do ruterot. Kontaktirav so eden od Linksys i mi rece deka i tie se vkluceni vo servisiranjeto i deka nabrzo ke se reshi. Mojot messenger (od mojot kompjuter) se opravi za eden den. taka da i tvojot ke bide so tekot na vremeto:D

Дај боже да се оправи наскоро кај мене е вака више 5,6 дена:ermm:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Ok, sega samo shto go vidov toa i eve kako malce go napraviv : otvori C:\windows\system32\drivers\etc\hosts i hosts.msn i vidi dali ima mnagu redovi, ako ima znaci imas nekoj virus :p i kje treba da gi izbrises site redovi osven

127.0.0.1 localhost
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
A jas izgleda zatoa ne mozam da se zakacam na MSN.Bons i Luidgi fala za informacijata,taman sto zemav zalet da probam da go opravuvam.Sreka sto go procitav ova.:)):))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Messenger-от го јајвува тој проблем доколку:
не вие се точни датата и времето.
имате нерегистриран softpub.dll (Strart -> Run -> regsvr32 softpub.dll)
Proxy и firewall проблеми.

Пред неколку дена имав ситуација кога на едно другарче му помогнав за проблемот.. После детално поминување низ troubleshooter, се изначудив кога дознав дека проблемот е во неточниот датум :D


За да се осигурате дали проблемот е со вашиот MSN клиент или со нивниот сервис, најдобро да пробате со meebo.com или некој сличен сервис :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.809
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно