• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со Windows Firewall 2

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Се надевам дека некој може да ми помогне.Вака,Имав Norton Internet Security 2008 и бидејќи ми истече лиценцата морав да го избришам uninstall прогресот помина добро и сетапот ми побара да се рестартира компјутерот.Нормално се рестартираше и кога системот се подигна ми се појави оноа црвеното во позадина кое ме предупредува дека треба да инсталирам антивирус,сепак наместо да ме предупредесе дека треба да инсталирам нов антивирус мене ми покажа дека вирусните дефиниции Norton Internet Security 2008 се стари и треба да го апдејтувам.исто така пишуваше дека е функционален и Norton Internet Security Firewall.Ги избришав регистрите од нортон ама никако да го решам проблемот со Firewall.Си инсталирав Avg Antivirus 7.5 и тоа за антивирусот се среди.Е сега ова со Firewall неможам никако да го средам упорно стои дека Norton Internet Security Firewall како да е инсталиран.може ли ова некако да го тргнам???Го вклучив и Windows Firewall со намера дека ке се тргне али ништо.Вели дека имам 2 firewalla(Norton i Windows)Знае ли некој како да го средам ова да го избришам тоа од нортон???Хелп Однапред Фала:ermm::isplashen:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Го решив проблемот го симнав Norton Removal Tool и ги одстранив остатоците кои беа причина за настанатиот проблем.Бидејќи проблемот го решив темата може слободно да се затвори.Позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно