1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Проблем со WEB КАМЕРА

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од salemicevski, 9 Мај 2009.

1. salemicevski

salemicevski
    Intern

81
    3
    13 oктомври 2008
    ајде помош ако може едно мое другарче има проблем со камера.вака сега значи се е инсталирано (драјвери) меѓутоа кога ке ја приклучи на компјутерот со му дава USB not recognize. е сега јас ја пробав и кај мене на мојот компјутер мислејки да не е некој вирус но истото и кај мене го дава. така да ако има некој некакво решение нека каже.

2. HijackHacker

HijackHacker
    Gaining Experience

5,108
    297
    21 Февруари 2008
    Машко
    Web Designer
    Ако така вели, прво пробајте да ја ставите позади во некој друг порт, потоа изгасете ги сите други УСБ уреди и повторно пробајте.

На крајот, може едноставно да е до оштетн УСБ кабел што го има камерата.

3. salemicevski

salemicevski
    Intern

81
    3
    13 oктомври 2008
    се е тоа испробано и не сакаше да проработи јас лично пробував.а иначе друго се си работи што е на УСБ

4. Aleks

Aleks
    Gaining Experience

5,748
    286
    18 Мај 2007
    Камерата е расипана.

5. Dark_angelMKD

Dark_angelMKD
    Gaining Experience

558
    53
    4 Декември 2008
    Машко
    Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
    Изгледа камерата е ојдена мене така ми се деси кога ми ојде УСБ стикот така ми правеше.Дај боже да грешам ама изгледа е најлошото.

1 person likes this.
  6. darknessdimi

darknessdimi
    Intern

220
    4
    5 Март 2009
    ај исклучете ги сите усб портови од биос еден рестарт пак ги вклучете пак рестарт и пробајте ако не сака ... ( се плашам нова освен ако не ти е под гаранција ... )

ПС: за во биос ако знаете што праите фајкајте пошо ако зафркнете треба да го флесувате значи сепак ако не сте стручни не ви препорачувам тоа да го правете сами !!!

Слични теми
  1. petar.bt
    Одговори:
    22
    Прегледи:
    3,408
  2. sergio
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    968
  3. XAKEP