1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со WEB КАМЕРА

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од salemicevski, 9 Мај 2009.

 1. salemicevski

  salemicevski
  Intern

  81
  3
  13 oктомври 2008
  ајде помош ако може едно мое другарче има проблем со камера.вака сега значи се е инсталирано (драјвери) меѓутоа кога ке ја приклучи на компјутерот со му дава USB not recognize. е сега јас ја пробав и кај мене на мојот компјутер мислејки да не е некој вирус но истото и кај мене го дава. така да ако има некој некакво решение нека каже.
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ако така вели, прво пробајте да ја ставите позади во некој друг порт, потоа изгасете ги сите други УСБ уреди и повторно пробајте.

  На крајот, може едноставно да е до оштетн УСБ кабел што го има камерата.
   
 3. salemicevski

  salemicevski
  Intern

  81
  3
  13 oктомври 2008
  се е тоа испробано и не сакаше да проработи јас лично пробував.а иначе друго се си работи што е на УСБ
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Камерата е расипана.
   
 5. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  Изгледа камерата е ојдена мене така ми се деси кога ми ојде УСБ стикот така ми правеше.Дај боже да грешам ама изгледа е најлошото.
   
  1 person likes this.
 6. darknessdimi

  darknessdimi
  Intern

  220
  4
  5 Март 2009
  ај исклучете ги сите усб портови од биос еден рестарт пак ги вклучете пак рестарт и пробајте ако не сака ... ( се плашам нова освен ако не ти е под гаранција ... )

  ПС: за во биос ако знаете што праите фајкајте пошо ако зафркнете треба да го флесувате значи сепак ако не сте стручни не ви препорачувам тоа да го правете сами !!!
   
Слични теми
 1. petar.bt
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,408
 2. sergio
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  968
 3. XAKEP
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,096
 4. Smoking4e
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  972
 5. snowmen
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  683
Вчитување...

Сподели

Вчитување...