Проблем со VMware Workstation 6

15 август 2008
7
0
Имам проблем со VMware Workstation 6. Почнав да го инсталирам, но при крајот на инсталацијата PC-то ми се рестартираше поради пад на напонот на ел. енергија. Пробав пак да го инстaлирам, но ми вели првин да го деинсталирам од Control panel. Но во Add or remove нема ништо од VMware. Пробав и со Your Uninstaller, но пак исто. Што да правам ?
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Не ја знам точно пораката шо ти ја дава програмата коа пробасш пак да ја инсталираш, али сите проблеми шо ги имам со Vmware Server им ги наоѓам решенијата со копирање на пораката на следнава веб страна:

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/microsite.do?language=en_US

Може ќе најдеш решение таму.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Vaka, i jas imav takov problem so AT&T Pogo.

Stavi si CCleaner i pusti go da brise se od registrite, bidejki tamu se podatocite koj mu kazuvaat na kompjuterot deka e instaliran VMWare
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,615
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно