Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со вирус

Статус
Затворена за нови мислења.

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Еве вака незнам дали е вистинското место за оваа тема но ако не им се допага на админите нека ја преместат...

Имам еден проблем братми симнувал нешто од интернет и му се појавило нешто доле кај часовникот
Кога кликнеш на него те префрла на еден сајт за симнуванје анти вирус AntiVirGear го барав у msconfig па startup неможев да го најдам у Process исто така барав неможев да го најдам еве како изгледа тоа страшно ме нервира...
кога го пуштиш компјутерот ти излезе еден X и ? се менуваат доле кај часовникот и одвреме на време излегува еден текст
"System Alert System has detected a number of active spyware applications that may impact the performance of your computer. Click the icon to get rid of unwanted spyware by downloading an up-to-date antispyware solution"

Дали некој имал ваков проблем и дали може да ми помогне пошто вакво нешто до сега не сум сретнал можеби е нешто едноставно...

П.С Незнам дали воопшто е вирус... такада им се извинувам на админите и модераторите.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Имав сличен проблем на твојот. Завршив работа со една апликација која се викаше SmithFraudFix. Потражи на нет, ако не можеш да ја најдеш ќе ти ја пратам. Поздрав
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Еве вака братми ми посочи дека гледал порно :D кога го симнал тоа и ми кажа дека пишувало ншто вака "ActiveX" и јас пуштив у safe mode и го избришав од Program Files но кога го стартуваб па компјутерот вирусот пак го имаше ај ќе ги послушам вашите совети :)) претражив цело C немаше ништо слично на pmmnt.exe
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
skeniraj so NOD32 , treba da ti go najde , i ke ti ja dade adresata kaj se naoga virusot i probaj manuelno da go izbrises.

isto taka idi vo C:/documents and setting/tvojot user/local setting/temp i izbrisi sve sto imas tuka (nekoi fajlovi nema da sakaat da se izbrisat)

isto taka idi vo isto taka idi vo C:/documents and setting/tvojot user/local setting/temporary internet files i tuka izbrisi sve sto ima.
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Благодарам момци SmitfraudFix ми заврши работа го најдов од линкот на _EAX и прочитав упатства и средив работа уште еднаш благодарам

поздрав
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Нема траги ги избришав сите имаше во Program Files ама ги избришав сега немам гајле :p
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно