• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со View Network computers

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Кога ке притиснам на View Network computers ми се појавува следнава порака workgroup is not accessible.

Дали знаете во сто е проблемот.

Однапред ви се заблагодарувам за помошта
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Рестартирај го компјутерот што не е сервер ... би требало после да можеш да ја гледаш мрежата. Ако не е тоа тогаш може да не е сетирано нешто како што реба или да ти блокира "firewallot"
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Рестартирав и пак истото ми се појавува. Дали можи да има исклучено некој сервис или нешто друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,646
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно