• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со вчитување на класи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mimica

Intern
15 декември 2010
96
30
Здраво дечки имам еден проблем.
Имам style.min.css и html темплејт.
Работи одлично.

Кога пробувам истиот цсс фајл да го импортирам во php и секако ископиран целиот html одредени класи не ги вчитува, како да не постојат. А нема грешка никаква проверено ми е.
Значи дел од дизајнот е вчитан дел не.

Што може да е проблем?

Благодарам.
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
324
384
Ако отидеш inspect element на сајтот, што покажува за класите и дизајнот? Да не има прешкртано нешто?

Прати овде дел од css-от што не го прикажува.
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
156
118
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Не би требало ако добро ти го вчитува како што треба некои класи да ги чита некои не.
Најлесно би проверил ако css--от смени пример додади
body {
background-color: lightblue !important;
}
ако се смени бојата тогаш се вчитува фајлот ко што треба,
следно ако си едитирал цсс-от и додавал нови класи може новите промени не ти ги дава, тогаш избриши кеш меморија,
и последно ако го стартуваш преку xampp или слично- ова го најдов пробај вака да го инсертираш во html-ot, css фајлот
<link href="style.min.css?v=<?php echo time(); ?>" rel="stylesheet" type="text/css" />
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
100% ти фали нешто, види да не има на body или слично некој таг кој е поврзан со класите што ги користиш. Обично со јаваскрипт се додаваат. Или сподели нешто од кодот ќе разлгедаме ќе поможиме...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

mimica

Intern
15 декември 2010
96
30
Епа го најдов проблемот изгледа.
.order-title пред него има .order мене .order не можам да го најдам. Изгледа е поврзано со javascript.

Ќе пробам уште нешто. Битно на вистинскиот пат сум била.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
Тоа е нема даље. Импортирај го и .js фајлот и ќе проработи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно