• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so vBulletin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Здраво! Пред некој ден јас и другар ми го купивме vBulletin 3.7.0 ама на вториот чекор на инсталацијата нешто ни прај проблем еве ви слика да видите

Ве молиме одговорете побрзо што може да се прави оти ни треба!
Еве и config.php во текст формат за да ни кажете каде и што треба да се пополни! Иначе серверот ни е уникс од x10hosting...
 

Атачменти

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
// ****** DATABASE NAME ******
// ****** MASTER DATABASE SERVER NAME AND PORT ******
// ****** MASTER DATABASE USERNAME & PASSWORD ******
// ******** FULL PATH TO FORUMS DIRECTORY ******

Не би требало ништо друго да менувате освен овие четири подесувања.

Побарајте низ контрол панелот од хостингот, некаде треба да ги има сите овие информации. Ако неможете да се снајдете сами и да ги најдете, пратете маил на техничката поддршка од хостингот да ви ги кажат.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Здраво! Пред некој ден јас и другар ми го купивме vBulletin 3.7.0 ама на вториот чекор на инсталацијата нешто ни прај проблем еве ви слика да видите

Ве молиме одговорете побрзо што може да се прави оти ни треба!
Еве и config.php во текст формат за да ни кажете каде и што треба да се пополни! Иначе серверот ни е уникс од x10hosting...
а што мислиш ние тука нафта пиеме

си купил ја бре

*======================================================================*\
|| #################################################################### ||
|| # vBulletin 3.7.0 - Licence Number DGT-SERIAL
|| # ---------------------------------------------------------------- # ||
|| # All PHP code in this file is ©2000-2008 Jelsoft Enterprises Ltd. # ||
|| # This file may not be redistributed in whole or significant part. # ||
|| # ---------------- VBULLETIN IS NOT FREE SOFTWARE ---------------- # ||
|| # http://www.vbulletin.com | http://www.vbulletin.com/license.html # ||
|| #################################################################### ||
\*======================================================================*


и прочитај го readme да знаеш како да го пополниш и кои податоци да ги внесеш username i pass на базата

и друг пар лажи некој друг а не си дошол на ИТ форум и лажеш отиди на забавен па мотај ги децата

и доколку ти е купен имаш техничка подршка нонстоп обрати се таму
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
za teh. poddrska znam ama ne se razbiram od angliskiot mnogu!
A ina4e jas ne go kupiv drugar mi go kupi!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Епа тоа не знам но или ти лажел или пак другарот те лаже
не е купено туку е null-ед од DGT тимот:LOL::LOL:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Ма ок е
но едно прашање доколку тај пријател ? ја направил таа работа зошто ти сеа прашуваш тука што не праша он
:ua::ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ма ок е
но едно прашање доколку тај пријател ? ја направил таа работа зошто ти сеа прашуваш тука што не праша он
:ua::ua:
не бил регистриран на ИТ форумот и јас му реков да се регистрира ама рече:
ај ти пошо си регистриран ти прашај
и му спомнав и за тех. поддршка ама ништо не ми рече!!!
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ako praite nesto zaedno bolje da ti kaze kako navistina go dobil vBulletin,za da nemate problemi posle.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Ај ќе Ве замолам да не забегувате офф-топик. Да не доаѓа до непотребни предупредувања и што ја знам... дечкото има проблеми со vbulletin, не е битно од каде што како...

Доколку некој има солидно решение да даде, нека повели..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
дадено му е решение
и drown му објасни убаво и јас му наведов што да бара
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,789
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно