• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со vBuletin скрипта!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goran-Foka

Intern
25 јануари 2008
1
0
Imam vbulletin skripta i nemozam da i go smenam jazikot na MAKEDONSKI sekogas izleguvaat nekakvi Hieroglifi.... Dali moze da mi pomognete VE MOLAM>

Goran-FOKA
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Во кој енкодинг е македонскиот јазик таму ? Треба да е utf-8 или windows-1251.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Види овде кога ми даваа совет за мојот проблем се јави S (еден од админ-ите) и го напиша ова
Ако не ти помогне барем ќе те насочи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,116
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно