1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со USB

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од goodboy, 1 Декември 2010.

 1. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Кога го ставам usb то пишува дека е во ред за користење, но кога одам да го отворам од my computer, ми ја јавува поракава : Please insert a disk into drive. Го пробав начинов :


  1. Log in as Administrator account in windows or any other account with
  administrative privileges

  2. Insert your removable disk into the USB port.

  3. Click Start, now right click on my computer and select manage

  4. Now, click Disk Management

  5. Right click on your removable drive partition and select Change
  Drive Letter and Paths under Disk Management ( you can find your drive
  easily through size )

  6. Change the drive letter some other drive letter like X: or Z: which
  is not reserved by some other drive on windows.

  7. That’s it! Done.


  не функционира за ова usb.


  Има некој начин да се фиксира usb то за да ми го отвора ?
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  GNU/Linux што вика ? :)
   
Слични теми
 1. Freaker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,463
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,712
 3. cyber_junkie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,275
 4. Marko
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,113
 5. petar.bt
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,044
Вчитување...

Сподели

Вчитување...