1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со УСБ Write Protected

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Тони, 16 Мај 2010.

 1. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  515
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Се работи за kingston усб
  [​IMG]
  Кога ке го ставам барам формат, стискам формат, ми излегува дека е write protected.
  Пробав да го форматирам на XP, 7, Ubuntu и со HP Format Tool ама бесуспешно..
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Треба да почепкаш низ регистрите. Еве како.
   
 3. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  515
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент

Сподели

Вчитување...