• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со upload на слика

  • Ја почнал/а темата
  • #1

alogenes

Intern
14 мај 2008
7
0
koga se obiduvam da uploadiram slika vo mojot profil na eden forum go dobivam slednovo:
Error: PHP running on your server does not support GD version 2.x, please switch to GD version 1.x on the config page

za sto stanuva zbor i kako da go resam ovoj problem?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,925
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно