1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со update на android софтвер

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Mar tiN, 27 Мај 2019.

 1. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  518
  355
  2 Јануари 2014
  Машко
  Здраво , имам еден андроид бокс MXV+ не се подига софтверот . Земав да инсталирам нов преку сд картичка но ми дава еrror -signature verification failed . До што може да е проблемот решение ?
   

Сподели

Вчитување...