Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ПРОБЛЕМ СО ТВ

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
97
284
ЗДРАВО.АКО НЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПРОБЛЕМОВ .ГО ИМАМ ОВАЈ ТВ ST-43CH7800
САКАМ ДА ГИ ПОДРЕДАМ ПРОГРАМИТЕ ПО ЕДЕН РЕДОСЛЕД КАКО ШТО САКАМ.ВО МОМЕНТОТ КЕ ГИ ПОДРЕДААМ КАКО ШТО САКАМ НО ПОСЛЕ ОДЕРЕДЕН КРАТОК ПЕРИОД ИЛИ ВО ИСТИОТ МОМЕНТ СЕ ВРАКААТ АВТОМАТСКИ НА НЕКОЈ СЛУЧАЈНИ ПОЗИЦИИ ЕДНОСТАВНО НЕ СТОЈАТ НА ПОЗИЦИЈАТА ШТО САКАМ.АКО ГО ИМА НЕКОЈ ОВАЈ ТВ ИЛИ ЗНАЕ РЕШЕНИЕ
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
772
531
ЗДРАВО.АКО НЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПРОБЛЕМОВ .ГО ИМАМ ОВАЈ ТВ ST-43CH7800
САКАМ ДА ГИ ПОДРЕДАМ ПРОГРАМИТЕ ПО ЕДЕН РЕДОСЛЕД КАКО ШТО САКАМ.ВО МОМЕНТОТ КЕ ГИ ПОДРЕДААМ КАКО ШТО САКАМ НО ПОСЛЕ ОДЕРЕДЕН КРАТОК ПЕРИОД ИЛИ ВО ИСТИОТ МОМЕНТ СЕ ВРАКААТ АВТОМАТСКИ НА НЕКОЈ СЛУЧАЈНИ ПОЗИЦИИ ЕДНОСТАВНО НЕ СТОЈАТ НА ПОЗИЦИЈАТА ШТО САКАМ.АКО ГО ИМА НЕКОЈ ОВАЈ ТВ ИЛИ ЗНАЕ РЕШЕНИЕ
ПРАШАЈ ВО СЕТЕК
 

stevo1337

Gaining Experience
17 септември 2012
308
257
Битола
stevo1337's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + Arctic Liquid Freezer III 280
Motherboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Storage
Samsung 970 EVO Plus 500GB, Samsung 860 EVO 500GB X2
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3200 32GB
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700XT O8G GAMING
Case
NZXT H7 Flow
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron K2
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
ASUS TUF VG27AQL1A
Телекабел?
 
18 септември 2020
563
482
Македонија
Н
ЗДРАВО.АКО НЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПРОБЛЕМОВ .ГО ИМАМ ОВАЈ ТВ ST-43CH7800
САКАМ ДА ГИ ПОДРЕДАМ ПРОГРАМИТЕ ПО ЕДЕН РЕДОСЛЕД КАКО ШТО САКАМ.ВО МОМЕНТОТ КЕ ГИ ПОДРЕДААМ КАКО ШТО САКАМ НО ПОСЛЕ ОДЕРЕДЕН КРАТОК ПЕРИОД ИЛИ ВО ИСТИОТ МОМЕНТ СЕ ВРАКААТ АВТОМАТСКИ НА НЕКОЈ СЛУЧАЈНИ ПОЗИЦИИ ЕДНОСТАВНО НЕ СТОЈАТ НА ПОЗИЦИЈАТА ШТО САКАМ.АКО ГО ИМА НЕКОЈ ОВАЈ ТВ ИЛИ ЗНАЕ РЕШЕНИЕ
Напрај му софтверско ажурирање, нешто види побарај низ интернет.
Јас имам фиплипс и еднаш ги наместив каналите и така ми стојат во омилени канали. Ако можиш напрај ги така.
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
97
284
Н

Напрај му софтверско ажурирање, нешто види побарај низ интернет.
Јас имам фиплипс и еднаш ги наместив каналите и така ми стојат во омилени канали. Ако можиш напрај ги така.
Се е инсталирано до последна верзија (софтвер) на интернет се проверив и тоа е тоа јас што го правам затоа и го пишав моделот на тв ако го има некој истиот ако јас не сум видел или пропуштил нешто
 

philldm

Intern
29 јануари 2018
73
37
Н

Напрај му софтверско ажурирање, нешто види побарај низ интернет.
Јас имам фиплипс и еднаш ги наместив каналите и така ми стојат во омилени канали. Ако можиш напрај ги така.
Ова е тоа. Направи си ти листа на канали и во таа листа по кој редослед ќе ги додаваш, така ќе останат.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.574
1.700
Исклучи било што и да имаш од овие функции

auto update channel
auto update program
auto update program list
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.762
10.244
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.840
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
А фабрички ресет да напрајш? може ќе помогне а може и не
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.574
1.700
Евентуално ако имаш исклучи и EPG, друго не ми текнува
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.840
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Крајно решение: нов тв :)))))))
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.840
1.578
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Не мора тв можам да ја заменам картичката со ресивер но тоа го оставам за последно
Ако тоа врши работа..да. А може да пробаш со ресивер дали го имаш истиот проблем?
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
97
284
Го најдов ова скриено мени после истражување на интернет дали овде би можело да се смени нешто да се реши проблемот.јас немам работено со ова мени но колку што прочитав тоа е фабричко мени и не е препорачливо да се менува нешто внатре и ако се смени да се запомнат фабричките подесувања ако треба да се врати.јас го отворив чисто информативно но не сменив ништо .ако треба уште некоја слика од под мени или слично ќе поставам
 

Атачменти

  • IMG_20240712_152324.jpg
    IMG_20240712_152324.jpg
    1,1 MB · Прегледи: 23

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно