1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Проблем со ТВ

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од spytronicmk, 7 Јуни 2020.

 1. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Имам мал (претпоставувам) проблем со ТВ. Му треба 10-15мин да стои уклучен за да добие слика. Панелот менува (прелива бои) и backlight се појачув сам до крај... По извесно време си се стабилизира и нема проблем потоа и да го исклучиш (на краток период).
  Во позадина си има звук од програмата, но сликата смрзната. Не е до кабел, ниту до ресиверот, ниту до HDMI портот (на двата пробано).

  Дали би можел некој да го лоцира проблемот ? Снимив и кратко видео за да го доловам појасно проблемот.

  VID_20200523_191507.mp4
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  Чисто ме интересира, ако некој ти го лоцира проблемот, ќе го отвориш и поправиш тв-то?
   
  hehexd, Gucci, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Ќе пробам... Беше во локален сервис пред неколку дена го вратив работеше еден ден-два и пак исто. Ми рекоа дека чистеле контакти. Сега пак треба да го одштрафувам од држач, да го влечкам во кола и назад ....
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Барем наведи кој бренд, кој модел и.т.н....
   
 5. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017

Сподели

Вчитување...