• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

problem so Tv kartica

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Igor890

Intern
11 април 2007
13
0
Imam eden mal problem so teletekstot na Kompjuterot.Ne znam dali ova prasanje ke odgovara na ovaa tema,ama ne znaev vo koja drua tema bi go postavil.
Imam Tv kartica i normalno vo drajverite ima i teletekst,ama problemot e sto ne odi pogore od 800.Ima edna opcija Prefetch vo menito ama ne moze da se aktivira. kade sto pisuva "enable prefetch" e nedostapno.Isto podolu ima opcija "number of pages max 800" i taa isto e nedospna(ne moze da se otstiklira)dali ima resenie za ova ,ili problemot e do samata tv kartica?
Vi blagodaram mnogu
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно