• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

проблем со Toshiba satellite L-50-B 1DG

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorricar

Intern
8 август 2015
4
0
Здраво, имам проблем со лап топот. Го купив негде во август, без OS, пробав да инсталирам windows 7 и никако не ми успеваше иако сум инсталирал 100 пати на други компјутери. Прашав кај што го купив и ми рекоа дека на тие нови компјутери неможело да се става 7-ца, само 8 па нагоре?! Пробав со 8-ца пак исто, по форуми барав и некако успеав да инсталирам 8-ца. Работеше некое време и пред некој се појави проблем, не ми се гасеше на shut down, место да се изгаси се рестартираше. Исто и screen saver не работеше. Пробав после 7-ца да ставам, пак низ форуми барав упорно и успеав да инсталирам 7-ца. Драјверите ги инсталирав преку driver booster, на официјалната страна на Toshiba неможев да најдам. Проблемот не се реши, пак исто се случува, не се гаси, (мора рачно), нема screen saver......
Ова е моделот:
http://www.toshiba.co.il/en/discontinued-products/satellite-l50-b-1dg/
Ако некој знае решение нека помага
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,812
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно