• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Problem so torenti

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Imam problem so toreni.Ako sakam da simnam nesto preku toreni,normalno preku takva programa kako sto se BitComet i drugi nemozam apsolutno nisto da simnam.Ne mrda od 0%.Ili pak LimeWire,Bearshare,Emule...Preku niv ama bas nisto nemozam da simnam.Nejke ni da trgne?Znae li nekoj sto e ova i kako da go resam?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Koj znae neka pise stvarno ova treba brzo da go resam
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Proveri gi setinzite na tvojot router, firewall verojatno portovite shto gi koristat ovie programi ti se blokirani.

Konkretno za BitTorrent:
Код:
http://btfaq.com/serve/cache/25.html
isto i za ostanatite.

Stefan.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Proveri gi setinzite na tvojot router, firewall verojatno portovite shto gi koristat ovie programi ti se blokirani.

Konkretno za BitTorrent:
Код:
http://btfaq.com/serve/cache/25.html
isto i za ostanatite.

Stefan.
Za firewall treba da go podesam od kontrol panel vo windows firewall,ili vo antivirusot?Znam deka kaj antivirusot obavezno treba,ali vo kaspersky nikade ne sum videl firewall,ke poglednam podlaboko pa ke vidam.Sega ostanuva treba li nesto da nagodam vo Windows Firewall?Pozdrav:)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Za firewall treba da go podesam od kontrol panel vo windows firewall,ili vo antivirusot?Znam deka kaj antivirusot obavezno treba,ali vo kaspersky nikade ne sum videl firewall,ke poglednam podlaboko pa ke vidam.Sega ostanuva treba li nesto da nagodam vo Windows Firewall?Pozdrav:)
Kaspersky e полн со забрани за специфични програми. Знам дека кога го инсталирав, за да уклучам mIRC морав да го ставам во allow лист. Најверојатно ова ти е проблемот (доколку користиш Касперски). Разгледај во подесувањата и опциите :)
Firewallot од Microsoft Windows не би требало да задава проблеми (барем кај мене е така а користам Azureus)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Kaspersky e полн со забрани за специфични програми. Знам дека кога го инсталирав, за да уклучам mIRC морав да го ставам во allow лист. Најверојатно ова ти е проблемот (доколку користиш Касперски). *азгледај во подесувањата и опциите :)
Firewallot од Microsoft Windows не би требало да задава проблеми (барем кај мене е така а користам Azureus)
Koristam Kaspersky bas ke vidam
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Kaspersky e полн со забрани за специфични програми. Знам дека кога го инсталирав, за да уклучам mIRC морав да го ставам во allow лист. Најверојатно ова ти е проблемот (доколку користиш Касперски). *азгледај во подесувањата и опциите :)
Firewallot од Microsoft Windows не би требало да задава проблеми (барем кај мене е така а користам Azureus)
Isto taka sum zabelezal nezavisno koj antivirus go koristam pak nemozam da simnuvam.Vo Windows Firewall vidov deka ne e blokiran klientot, a vo Kaspersky bas i ne se snajdov,ke mora od koren da go proceslam da vidam sto e problemot
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Kaspersky e полн со забрани за специфични програми. Знам дека кога го инсталирав, за да уклучам mIRC морав да го ставам во allow лист. Најверојатно ова ти е проблемот (доколку користиш Касперски). *азгледај во подесувањата и опциите :)
Firewallot од Microsoft Windows не би требало да задава проблеми (барем кај мене е така а користам Azureus)
Jas se preporodiv.So ovaa tvojata programa odma pocna da simnuva.Cudo,neznam sto da kazam.Ostanav bez zborovi.Fala se nadevam deka ke prodolzi taka da raboti
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Slicno nesto imavme vo ENTERNET, zastita na protokolot za P2P download, moze i toa da e, no stom nemas problem so drug software, ne e do toa. Probaj i Utorrent.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,923
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно