Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со стартање на игри во Фејсбук платформа на Chrome и Firefox

kloki

Intern
24 јули 2015
226
48
Здраво ми треба малку помош околу стартирањето на игри на фејсбук платформа сите игри се стартуваат освен 2, 1 од нив ме исфрла не ми дозволува 2 не се стартира ми вели „тхис гаме нот суппортед он тхис девице“ и „њонт опен гл или гл2“ дали се работи за промени во самата фејсбук платформа или за не подршка на браусерот или оперативен систем ова крајното не верувам но не исклучувам таква можност.како да го надминам овој проблем ?
 

Атачменти

 • GSN WONT START.jpg
  GSN WONT START.jpg
  395,7 KB · Прегледи: 52
 • WONT START.jpg
  WONT START.jpg
  466,8 KB · Прегледи: 51

dim29

29
14 ноември 2020
159
213
Па и на фацебоок ти пишува дека овие игри бараат њиндовс 10 минимум рељуирементс, бараат и подобра графичка картичка од овие модерните шо ги викаат и кога ќе ставиш се ова нема да ти излегува повеќе њонт опен гл или гл2 и тхис гаме нот суппортед он тхис девице.

ќе ти ги стартира без проблем, ама не знам дали ти се исплати за овие игрици толку трошок.
 
Последна промена:

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.568
3.105
Неготино
Па и на фацебоок ти пишува дека овие игри бараат њиндовс 10 минимум рељуирементс, бараат и подобра графичка картичка од овие модерните шо ги викаат и кога ќе ставиш се ова нема да ти излегува повеќе њонт опен гл или гл2 и тхис гаме нот суппортед он тхис девице.

ќе ти ги стартира без проблем, ама не знам дали ти се исплати за овие игрици толку трошок.
Шо бараат?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.494
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно