1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со Sony телевизор

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од stavrov69, 15 ноември 2018.

 1. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  401
  200
  26 ноември 2008
  Машко
  Земав нов Sony BRAVIA KD49XF7596BAEP и забележав дека има проблем со тјунерот. Неколку програми на одредена фрекфенција (околу 500-580 MHz) губат сигнал додека со друг телевизор на истиот кабел си функционираат. Дали да го носам во сервис или има нешто друго што би можел да направам?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Ова ти се случува со CAM модул или со кабел односно со обична антена
   
 3. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  Ист проблем имав и јас со нов LG TV не знам точно што модел беше. Веднаш го вратив и под гаранција заменија некој дел и еве 3години си е топ.
   
 4. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  401
  200
  26 ноември 2008
  Машко
  Со обичен кабел од кабловска телевизија.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Јави се во овластен сервис и прашај ги дали е ова нормално за да не го влечка непотребно.
  Ако веќе мора да го влечка тогаш прво најди некој кој е на друг провајдер па пробајте кај него
   
 6. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  401
  200
  26 ноември 2008
  Машко
  Се јавив во Видео Дата како овластени сервисери ќе треба да го однесам да го видат. Обично викаат излегува проблем со операторот но бидејќи веќе провериле од операторот и имам пробано со друг телевизор морам да им го однесам.
  Благодарам за помошта

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...