1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со слушалки - Superlux HD681 EVO

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Delta111, 27 Јануари 2017.

Тагови:
 1. Delta111

  Delta111
  Gaining Experience

  111
  115
  23 Мај 2010
  Здраво дечки.

  Не сум искусен со слушалки и се соочувам со проблем да ги подесам во висина, односно лентата што треба да е затегната преку глава (обележано со стрелката на фотографијата) е премногу излезена и без разлика на сите обиди не успевам да ја прицврстам. Во сегашна состојба слушалките ми паѓаат преку уши а претпоставувам дека би требало и десната страна на лентата (сл.1) да е затегната како што е и левата (сл.2). Барав на нет решение но не најдов ништо.

  Јас нешто грешам или ми се паднал фаличен модел?

  superlux1.jpg

  superlux2.jpg
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,070
  25,355
  4 Септември 2008
  Излеа и овие recall ќе праат...
   
  Војвода, Harrabed и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 3. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  818
  323
  28 oктомври 2007
  Моите кога ги отворив од кутија и од двете страни беа фиксирани како за најмала глава односно како што е прикажано на долната слика и досега не сум пробал дали се попуштаат бидејки сум немал потреба.
   
  На Delta111 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...