• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем со Skype -> Camera!

ZeroCool

Intern
1 февруари 2011
1
0
Здраво дечки, имам проблем со камерата на Skype, ме дава наопаку.
Ги симнав најновите драјвери од официјалната страна на АСУС и пак истиот проблем :ermm:

И заборавив да напоменам, камерата е вградена на мониторот.

untitl1311428180.jpg
 

Devojkata

Gaining Experience
30 ноември 2008
174
56
Хммм... провери во Webcam settings има една опција Vertical Flip штиклирај ја нејзе
 

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
175
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit
Или ако не е тоа провери ги убаво драјверите за камерчето.. јас имав проблем со камера на лаптопов ја средив со инсталирање на најновите драјвери.
П.с. При инсталација на драјверот провери во самото инфо од апдејтод дали ти е наведен ВИД бројот и потоа инсталирај :)
 

Steff_Maja

Practice makes perfect
30 мај 2010
4,174
1,738
Порано се е било ОК ?

Да не е расклопуван лаптопот и физички да е превртена камерата ?
 

mmm121

Gaining Experience
10 февруари 2011
192
101
Гевгелија
mmm121's setup  
Processor & Cooler
AMD Athlon II 445 (4 x 3.1) UNLOCK
Motherboard
Асус М4н78 про
Storage
80ГБ Сата
PSU
Хантол 535
RAM
3гв ДДР2
Video card
нвидиа гт240
Case
АТХ
Mouse
Гениус ПС/2
Keyboard
Обична
Audio
Онборд
Monitor
Ацер в223
OS
Виста Стартер
нови драјвери.... проверено на повеке асус лаптопи.
 

masterficx

Gaining Experience
5 јули 2009
1,345
349
masterficx's setup  
Processor & Cooler
Intel Q8200 + CM Hyper 212+
Motherboard
GA-G41MT-S2PT
Storage
Spinpoint F3 1TB
PSU
CM Elite 460
RAM
8GB [email protected]
Video card
Gigabyte GT640 2GB
Case
DeepCool Tesseract Black
Monitor
LG 22" TN
OS
8.1 64-bit

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
175
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit
И мојот ненапоменав дека е АСУС! тројна напомена :D
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,647
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Петта потврда, види во Device Manager која шифра е камерата и симни си точни драјвери за неа.
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,201
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
6ta potvrda...resen problem so prevrtenje na laptop :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,130
Мислења
878,501
Членови
30,747
Најнов член
Red...Devil
На врв Дно